Kácení stromů

Napsal Arboristika (») ve čtvrtek 8. 7. 2010, přečteno: 3603×

Hledáte firmu, která Vám zajistí kácení stromů? Navštivte stránky ARBRES.CZ Hlavní oblasti, na které se firma specializuje, je kácení stromů a ošetřování stromů.

Kácení stromů

Kácení stromů je jednou z našich nejčastěji prováděných prací. Provádíme jej za normálních podmínek (tam kde lze provést bezpečně) i za ztížených podmínek. Pokud jsou podmínky příznivé, provádíme jej ze země s nasměrováním padajícího stromu do míst, kde je dostatek prostoru a strom nemůže ničemu uškodit. Tento způsob kácení stromů je vždy nejlevnější. Ve složitějších případech používáme speciální techniky včetně vysokozdvižné plošiny. Naši zkušení pracovníci profesionálně zvládnou i velice komplikované případy.Kácení stromů

Kácení stromů ve ztížených podmínkách (zástavba, hřbitov, vedení VN) vyžaduje zkušenost a dobrý odhad. Stačí, když je strom ve stráni a jedná se rázem o vysoce náročnou činnost. Častý případ, který denně řešíme je v blízkosti budov či v místě, kde je nedostatek prostoru.

Ve ztížených podmínkách volíme obvykle některou z následujících metod:

 • směrové kácení stromů ze země s použitím speciálních pomůcek (lanový zvedák, klíny)
 • postupné kácení stromu odshora s použitím vysokozdvižné plošiny, kdy je strom odřezáván postupně po menších kusech a tyto kusy se bezpečně spouští po laně dolů
 • postupné kácení stromů horolezeckou (stromolezeckou) technikou
 • S použitím vysokozdvižné plošiny je časově i finančně náročnější než běžné metody kácení stromů ze země. Jsou ale případy, kdy je to jediné možné řešení. Vysokozdvižné plošiny používáme především ve třech případech kácení stromů:

 • kácení stromu klasicky pomocí lanových technik by bylo příliš časově náročné
 • strom je staticky narušený a nelze jej pokácet celý bez rizika pro okolí
 • strom je v těsné blízkosti zástavby nebo okolních vzácných stromů a není dostatek prostoru, kam by padl poražený kmen
 • Odstranění pařezů

  Odstranění pařezů

  Odstraníme zbylé pařezy buď odfrézováním speciální pařezovou frézou, která je schopna pařez zahloubit zhruba 10 cm pod zem, nebo pařezy po kácení stromů dobýváme ze země ručně. Lze také pařezy ponechat a ošetřit herbicidními přípravky proti novému obrůstání a tím urychlit jejich rozklad.

  Kácení stromů Ceník prací

  Cena za odborné kácení stromů je vždycky závislá na okolnostech jako je druh a velikost stromu, jeho stabilita, místo růstu a dostupnost. Velký vliv na kácení stromů mají ztížené podmínky. Proto vám cenu rádi sdělíme po osobní prohlídce stromu nebo ze zaslaných fotek a rozměrů stromů.

  Konzultace

  Potřebujete-li pokácet strom, rádi vám poradíme jaký způsob kácení stromu by byl ve vašem případě nejlepší a určíme cenu za konkrétní případ.

  Kácení stromů zajišťuje firma Arbres:

  Firma Arbres, Ing. Petr Fuka
  Tel.: 723 154 269, E-mail: fuka@arbres.cz

  Varšavská 2745/12
  390 05, Tábor

  Máte-li zájem o kácení stromů, navštivte stránky  www.arbres.cz

  Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

  Komentování tohoto článku je vypnuto.